אודות

זה אמנם ה'אודות' שלנו,

אבל זה בעצם הרבה עליכם והמון בזכותכם

עם עליית מחירי הדיור, הפך פרויקט 'חיתון הילדים' למטלה קשה המדירה שינה מעיניהם של מרבית ההורים העומדים בפרק זה בחייהם, ונאלצים להתחייב על סכומי עתק שאין היתכנות הגיונית שיהיו בידם אי פעם, בטח ובטח כשמדובר על אברכים ובני תורה, הנמצאים ברובם בקשיים כלכליים גם ביום יום.

נאקת ההורים עלתה לפתחיהם של גדולי ומנהיגי הדור מכל החוגים, אשר ראו את הקושי ונרתמו לחולל מהפך.

בעידודם, יגע ראש ישיבת 'באר התורה' הגאון רבי גבריאל יוסף לוי שליט"א וחיפש את הדרך שתהווה סיוע ממשי ופתרון אמיתי למצוקה ההולכת וגוברת, ובסייעתא דשמיא – יגע ומצא! ראש הישיבה הניח את תוכנית הגמ"ח המרכזי לפני גדולי הדור, שלימים תחולל מהפכה חסרת תקדים בציבור החרדי.

במתינות ובחשיבה רבה על כל הצדדים וההיבטים, נבנתה התוכנית בביתם של גדולי ישראל ובהם מרנן הגרש"ז אויערבאך, הגרי"ש אלישיב, הגראי"ל שטיינמן והגר"נ קרליץ זכר צדיקים לברכה. אקטוארים בכירים ורואי חשבון ידועי שם נכנסו לתמונה כדי לוודא שהתוכנית מבוססת פיננסית ובטוחה מכל הבחינות, פוסקי הלכה מומחים בהלכות ריבית צללו לעומק העניין על מנת לבנות את התוכנית ללא כל חשש ריבית. שעות וימים ארוכים הושקעו למציאת פתרון הלכתי מושלם למהדרין מן המהדרין, כדי שהורים יוכלו לחתן את ילדיהם – בלב שקט ורגוע.

בדיוק כמו שהציבור רצה וביקש.

לאחר שנות פיתוח התוכנית, תחת ברכתם הנלהבת של גדולי ישראל יצא הגמ"ח בבשורה לציבור על הקמתו, במודעה קטנטנה באחד העיתונים.

לא ביום אחד התחוללה המהפכה. בעמל וביזע רב נבנה הגמ"ח בשנותיו הראשונות, נדבך אחר נדבך, עד שאלפי משפחות הצטרפו, בזו אחר זו – וחוללו את ההיסטוריה; אותן משפחות נהנות כיום מהפתרון המוצלח לחיתון הילדים בנחת ובכבוד, ההלוואות הגדולות מאפשרות לילדיהן – הזוגות הצעירים, לרכוש דירה משלהם ולבנות "בית נאמן בישראל".

בסייעתא דשמיא, ההצלחה גדולה מאד. ולא זו בלבד שהגמ"ח עומד בפרטי התוכנית הראשונית, אלא אף מצליח להגיע להיקפים גדולים בהרבה. כיום ניתן לומר, כי אין כמעט אדם בציבור החרדי שאינו מכיר את הגמ"ח המרכזי, כאשר תפקידם של נציגי הגמ"ח הוא בעיקר להזכיר לאנשים להצטרף בזמן פן יפספסו את המועד.

ההיסטוריה של התוכנית

ששינתה את עולם החתונות החרדי

ואם נדבר קצת במספרים:

0
שנות פעילות
0
ש"ח הלוואות עד היום
0
יחידות תרומה
0
חברים בגמ"ח

כל האישורים והסכומים של הגמ"ח שקופים וגלויים לכם באתר גיידסטאר:

הנהלת הגמ"ח

פעילות הגמ"ח המרכזי מותווה ומפוקחת ע"י רבני הגמ"ח וגדולי הפוסקים שליט"א, כאשר הניהול בפועל מתבצע ע"י אנשי מקצוע בכירים תוך שימת דגש על סטנדרטים של ניהול מקצועי, פיקוח ומעקב של כל גורמי המקצוע המלווים את הגמ"ח

ברכות, הוראות וקריאות גדולי ישראל

דברי קדשם מונחים לפנינו לפני כל החלטה הנוגעת לתוכנית

      בס"ד, עש"ק פ' כי תצא, ח' באלול תשס"ג

בחסדי ה' הוקם … הגמ"ח המרכזי וכבר זכה להלוות הלוואות רבות וגדולות בתנאים טובים, וזאת ע"י תרומות שנתקבלו ע"י הציבור הרחב … אבל צרכי עמך מרובים וישנן בקשות רבות מאוד מאוד להלוואת נוספות.

… וכבר האריך הח"ח בגודל מצוות גמ"ח. למותר להרחיב בגודל מעלת הענין בתקופה זו, שהורים רבים רובצים תחת העולם העצום של נישואי הבנים. ואנו קוראים לציבור, הן לתרום והן להפקיד בגמ"ח פקדונות. וה' יברך לכל התורמים והמסייעים שלא יחסרו מאומה ולא יצטרכו לא לידי מתנת בשר ודם ולא לידי הלואתם.

המצפים לישועה, ועדת הרבנים שע"י הגמ"ח:

הרב עזריאל אויערבך, הרב גבריאל יוסף לוי, הרב שריאל רוזנברג, הרב אריה דביר

אנחנו פה בשבילכם

נשמח לספר לכם עוד ולענות על כל השאלות בדרך הנוחה לכם

רוצה לדבר איתנו?

הפניה נשלחה בהצלחה!