איזה סוג הורים אתם? זהו את עצמכם...

אפשר לפגוש אותם בכל מקום, את כל אחד מסוגי ההורים שתמצאו בשורות הבאות. למעשה, כמעט כל אחד ימצא את עצמו באחד הקטגוריות שלפניכם, גם אם עד היום הוא לא ידע להגדיר זאת לעצמו. אז אלו הורים אתם?

קובי גולדשמידט | הגמ"ח המרכזי

שעון חול

למעלה מעשרים שנה רצופות מקבל הגמ"ח המרכזי מידי יום אינספור בקשות להצטרפות לגמ"ח. מטבע הדברים, נציגי הגמ"ח שמקבלים את הפניות מבחינים בכל סוגי ההורים וכבר נהיים 'מומחים' באפיונם לסוגיהם השונים, עד לרזולוציות נמוכות ביותר.

הפעם, התיישבנו לנתח את אותם סוגי הורים שפונים ומבקשים לצרף את ילדיהם לגמ"ח, לארבעה סוגי הורים מצויים.

 

הזריזים

אלו אותם אנשים שתפגשו בתחנת האוטובוס זמן מכובד לפני המועד המדויק שבו האוטובוס אמור להגיע. הם לא לוקחים סיכונים מיותרים, אלא מתייצבים מבעוד מועד. הם אמנם מתאמצים ומזדרזים קצת יותר, אבל אף פעם לא תראו אותם רצים לתחנה מתנשפים ומזיעים. הכלל אצלם: מדיניות של 'אפס איחורים'. הם לא נאלצים להנפיק הסברים שלמים שיסבירו את האיחור המוצדק שלהם הפעם, מסיבה פשוטה: הם היו מספיק זמן מראש כדי לבטח את עצמם גם אם יהיה עיכוב או תקלה לא צפויה.

אל הגמ"ח המרכזי הם פונים סמוך מאד ללידה, והמחמירים שבהם – עוד לפני הלידה (לפעמים שנה ויותר לפני האירוע המשמח). מה הם מרוויחים? ראשית, שקט נפשי ששווה הון. הם יודעים מהרגע הראשון איך יחתנו את הילד. שנית, בתכנית הצעירים הם נהנים מפריסה ארוכה במיוחד, כזו שמקטינה את סכום התרומה החודשית, מקילה על המשפחה ומאפשרת צירוף יחידות רבות יותר.

תלמדו מהזריזים, החיים שלהם יותר טובים.

 

המסודרים

את המסודרים אפשר לזהות מבחוץ. על פי רוב ארון המסמכים בביתם יכיל קלסרים מתויקים עם כל המסמכים שצריך לשמור. בכלל, הבית יהיה מסודר בדרך כלל, עד כמה שאפשר. המסודרים מחזיקים לרוב יומן ומשתדלים להיות מתוכננים ולא לפספס אירועים חשובים. לסיכום, המסודרים הם הורים שמאמינים בהתנהלות אחראית וניתן לראות את זה אצלם במקומות רבים בחייהם.

המסודרים פונים אלינו לקראת גיל 3. הם יודעים שזה הגיל המקסימלי שניתן להצטרף לתכנית המרכזית של הגמ"ח, שהיא למעשה התכנית הוותיקה והפופולארית ביותר מאז היווסדותו של הגמ"ח. בתכנית זו תנאים טובים ונוחים והיא מעניקה כלים מצוינים לחיתון הילדים בנחת ובכבוד.

תהיו מסודרים, זה משתלם.

 

המצטרפים

המצטרפים הם אמנם אנשי הרגע האחרון, אבל בסך הכל הם מספיקים ועולים על האוטובוס, וכמו שנהוג לומר: "מספיקים את הרכבת". הם לוקחים סיכונים מחושבים, לפעמים הם מפסידים ומפספסים אבל הם משתדלים להספיק ולהצטרף בזמן.

התכנית של המצטרפים בגמ"ח המרכזי היא התכנית הרב גילאית. היא יקרה מעט יותר משאר התכניות, אך כמו האחרות, גם היא מעניקה בסופו של דבר הלוואות ענק משתלמות המהוות פתרון מושלם לנישואי הילדים ומאפשרות להורים לחתן את ילדיהם בנחת ובכבוד.

בסופו של יום, גם 'המצטרפים' הבינו את חשיבות ההצטרפות לגמ"ח המרכזי והספיקו לעלות על הרכבת.

 

המפספסים

לא קשה לזהות אותם בחיים. הם נמצאים בכל מקום. בקופת חולים הם תמיד יכנסו מתנשפים שניות ספורות לאחר שדילגו על תורם. הזכרונות שלהם מלאים בריצות אחרי אוטובוסים חולפים ובפגישות חשובות אליהם נכנסו באיחור משמעותי שקלקל את ההמשך. המפספסים יודעים שהם צריכים שינוי אמיתי בחיים, אבל לא תמיד יודעים איך ומאיפה להתחיל.

אנחנו בגמ"ח מגלים את המפספסים כמעט כל יום. הם מתחננים ומפצירים לצרף את הילד שעבר את גיל ההצטרפות המקסימלי ומבקשים הקלות והחרגות שלא ניתן לתת בשל מדיניותה האחראית הכלכלית של הנהלת הגמ"ח.

כשמגיעים רגעי האמת והילדים של המפספסים נכנסים לתקופת השידוכים, אז הם מתחילים לגלות את הברוך הגדול. אין להם שום כיוון מהיכן יגייסו את סכומי העתק שנדרשים עבורם. הם מוצאים את עצמם מתמודדים עם קשיים כלכליים של ממש ומחפשים פתרונות יקרים בהרבה מאשר אלו שהיו זמינים להם לפני שנים ספורות אם רק לא היו דוחים את הקץ.

תעשו טובה לעצמכם, כשזה מגיע לחתונות הילדים, תהיו חכמים ואחראיים. אל תחכו לרגע האחרון.

 

לסיכום

הצטרפות לגמ"ח המרכזי היא החלטה חכמה ומשתלמת, שתבטיח לכם ראש שקט ועתיד כלכלי יציב יותר לקראת חתונות ילדכם. ככל שתצטרפו מוקדם יותר, כך תיהנו מתנאים טובים יותר והילדים שלכם ירוויחו לטווח ארוך. אל תחכו לרגע האחרון – הצטרפו עוד היום.

 

להצטרפות לגמ"ח המרכזי לחצו כאן >>